O nas

mic

OD REDAKCJI

Lokalne. Rzetelne. Bliskie Twoich Spraw. Tak nazywałoby się Radio Park, gdyby nazwa miałaby wyrażać fakty. Tymczasem my proponujemy trochę radiowej magii. Nasz Park to kraina z najświeższymi informacjami. Pełna dystansu od miejskiego zgiełku. Na naszym szlaku usłyszysz klasykę muzyki rozrywkowej, ale także nowości, które zastępują toporny dźwięk budzika. 

Pierwszy sygnał wysłaliśmy 27 lutego 1993 roku o godzinie 10:43. Przypominamy to za każdym razem, gdy na naszej antenie rozbrzmiewa zespołu Queen. Legendarny utwór "Radio Gaga" był pierwszym, jaki zelektryzował nie tylko samych mieszkańców, ale także twórców rozgłośni. Od tamtego czasu zmieniały się nazwiska, głosy i audycje. Nigdy idea. 

Radio Park powstało z myślą o mieszkańcach Kędzierzyna-Koźla i okolic. Bardzo szybko zyskało miano pierwszego źródła informacji. Miasto, powiat, region, a do tego: dzielnica, ulica i wspólnota. Oto wytyczne, którymi kierują się nasi prezenterzy, dziennikarze i rozmówcy.Ci ostatni od lat liczą się z naszymi słuchaczami. Radzą im. Nigdy nie wprowadzają w błąd. 

20 lat historii to nieustanna próba zbliżenia na linii słuchacz-prezenter. Ciągła wymiana informacji, wspólna praca nad wiarygodnością i trafnością opinii. Kiedyś wyłącznie w eterze. Od pewnego czasu także ONLINE. Do niedawna za pomocą listów i telefonów. Dziś - również poprzez portale społecznościowe, maile i inne aplikacje mobilne. 

Mówimy o tym, co dzieje się blisko Ciebie - w miejscu, w którym żyjesz, pracujesz i mieszkasz.

Masz nam coś do powiedzenia? Czekamy na Twój głos - 77 482 12 12. 

Piotr KACZKOWSKI

(...) im więcej się wie, tym więcej jest jeszcze do odkrycia. Im więcej muzyki się zna, tym bardziej człowiek przekonuje się, jak ogromne są obszary, których nie zdążył poznać.
Top